خطری به نام «قالیباف»/ شهردار اسبق تهران دنبال خودنمایی است

محمدباقر قالیباف شهردار اسبق تهران و تحرکات سیاسی و اجتماعی جدید او
محمدباقر قالیباف شهردار اسبق تهران و تحرکات سیاسی و اجتماعی جدید او

شهرنامه/ گروه شهر و شهروندی |

محمدباقر قالیباف شهردار اسبق تهران که چندسالی خبر چندانی از او نبود، مدتی است که از غار تنهایی خود بیرون آمده و مشغول نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی برای آینده ایران است؛ خطری که اگر جدی نگرفته نشود، به زودی تبدیل به یک آسیب جدی در اداره کشور خواهد شد.

به گزارش شهرنامه و مطابق اطلاعاتی که از سخنان و تحرکات جدید قالیباف در رسانه‌ها منتشر شده است، او در همایش کمپین مجلس نو ضمن اذعان به اینکه «برخی جوانان من را قبول ندارند» گفته است: اما من از این جوان‌ها حمایت خواهم کرد.

قالیباف اظهار داشت: در جبهه انقلاب در خدمت دوستان تلاشگر هستیم ولو سلایقمان با یکدیگر متفاوت باشد. در جریانات انقلابی مانند پایداری، دلسوزان انقلاب کم نیستند. جوان های بسیار خوبی در حال تلاش هستند. شاید برخی در حوزه پایداری من را قبول ندارند اما این موضوعات برای من موضوعیت ندارد. هر شخصی که چارچوب یک جوان انقلابی مومن مردمی که فرد محوری و قبیله گرایی نداشته باشد حتما استفاده می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ممکن است برخی از جوان ها با من مخالف باشند اما من آنها را جوانان قابلی دانستم و با در انتخابات از جریان پایداری صدا و صحبت کردم که برای انتخابات ثبت نام کنند و از آنها حمایت کنم.

عضو مجمع تشخص مصلحت نظام با بیان این که ما در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم، گفت: قصد ما از نواصولگرایی راه اندازی جریان سوم نیست، اما قصدمان این است که حتما این جریان انقلابی باشد و این جریان تبدیل به نگرش و باور شود و همان خواسته هایی که امام(ره) برای اسلام سیاسی و مردم داشتند را اجرایی کنیم.

قالیباف همچنین در اظهاراتی که تایید آنها نیازمند تحقیق و تامل است، اظهار داشت:هنگامی که من وارد شهرداری شدم از مدیرانی استفاده کردم که حداقل 10 سخنرانی علیه من انجام دادند، اما من با این موضوع مشکلی ندارم چراکه اگر در شهرداری فردی انقلابی و دستپاکی بوده من از او استفاده کردم و حتی او را ارتقا نیز دادم و گاهی آن‌ها را به رده معاون شهرداری نیز رساندم و همان فرد احساس کرد قضاوتش نسبت به من اشتباه بوده است.

این سخنان قالیباف در حالی است که بسیاری از مخالفان و منتقدان او با شرایط سخت و دشواری در زمان مدیریت دوازده ساله وی به عنوان “شهردار تهران” مواجه بوده‌اند و همان زمان مطالب متعددی در رسانه‌های جمعی در این باره منتشر شده بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید