فعالیت «نسیم شمال» متوقف شد/ تعطیلی تنها کتاب‌فروشی ماسال

تنها کتابفروشی شهرستان ماسال در استان گیلان تعطیل شد
تنها کتابفروشی شهرستان ماسال در استان گیلان تعطیل شد

«نسیم شمال» تنها کتاب‌فروشی شهرستان ماسال در استان گیلان در بی‌خبری مسوولان و مردم تعطیل شد.

سید سجاد بالاد مدیر کتاب‌فروشی نسیم شمال در گفت‌وگو با ایبنا، با اشاره به فعالیت هشت ساله این کتاب‌فروشی گفت: در این هشت سال ارتباط نسبتا خوبی با مردم و اهالی ماسال داشتیم اما به دلیل مشکلات اقتصادی در روزهای پایانی سال ۱۳۹۸ مجبور به تعطیلی این کتاب‌فروشی شدم.
 
وی ادامه داد: عدم استقبال مردم از کتاب‌فروشی را می‌توان عمده‌ترین دلیل من برای تعطیلی این فروشگاه دانست زیرا درآمد پاسخگوی هزینه‌های جاری ما نبود.
 
بالاد با بیان اینکه چندین سال با عشق و علاقه این کار را دنبال کردم، عنوان کرد: همه هزینه اجاره محل و کارمندان و سایر هزینه‌ها مثل آب، برق و .. را از جیب پرداخت می‌کردم اما اواخر سال گذشته دیدم هیچ فایده‌ای ندارد.
 
وی یادآور شد: به همین دلیل تصمیم به تعطیلی این کابفروشی گرفتم و فعلا همه کتاب‌ها را در انباری قرار دادم زیرا وقتی برای فروش اقدام کردم متوجه شدم کتاب را کیلویی ۵۰۰ تومان از من خریداری می‌کنند که با توجه به تلاش و زحماتی که برای تالیف و تولید یک اثر صرف می‌شود این میزان بسیار تاسف‌آور است.
 
بالاد با بیان اینکه من کارمند یک اداره خصوصی  هستم، گفت: در این مدت با حقوق شخصی‌ام کتاب‌فروشی و هزینه‌های جاری آن را اداره می‌کردم اما اینکار دیگر مقرون‌ به‌صرفه نیست زیرا کتاب در سبد خرید مردم قرار ندارد و این موضوع با وضعیت اقتصادی جامعه ارتباط مستقیم دارد.
 
وی با اشاره به فضای ۲۰ متری کتاب‌فروشی توضیح داد:‌ طی این سال‌ها تلاش داشتم در برخی طرح‌ها شرکت کنم ولی اجرای طرح‌های حمایتی و تخفیفی به تنهایی کافی نبود و برای توسعه خدماتی که می‌خواستم به مخاطبانم بدهم نیاز به وام و تسهیلات بود.
 
بالاد تاکید کرد: متاسفانه از قشر کتابفروش هیچ حمایتی نمی‌شود و همکاران ما باید با کمترین امکانات در رقابت با رسانه‌های جمعی و فضای مجازی فعالیت کنند و طبیعتا اگر این کار توسعه و گسترش پیدا نکند نمی‌تواند موثر باشد؛ مساله‌ای که من نتوانستم هزینه‌های آن را تامین کنم.
 
وی همچنین درباره تعطیلی کتاب‌فروشی و بازخوردهایی که طی یک ماه اخیر گرفته است، توضیح داد: اواخر اسفندماه و در بحبوحه بحران کرونا کتاب‌فروشی تعطیل شد و در این مدت تا امروز هیچ مسوول، سازمان یا نهادی به سراغمان نیامده‌اند تا جویای چرایی تعطیلی تنها کتاب‌فروشی شهر شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید