کلاهبرداری از مردم با “نذر اینترنتی”

کلاهبرداران نذر اینترنتی در کمین کاربران هستند
کلاهبرداران نذر اینترنتی در کمین کاربران هستند

رییس پلیس فتا استان البرز گفت : برخی افراد متخلف در فضای مجازی با عنوان جمع آوری نذورات ماه مبارک رمضان از مردم کلاهبرداری می کنند که هوشیاری در مقابل ترفند این گونه افراد ضروری است.

سرهنگ محمد اقبالی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این افراد به انگیزه کلاهبرداری از کاربران با ایجاد یک سایت و صفحه جعلی اقدام به دریافت کمک های مردمی تحت عنوان نذورات کرده ضمن آنکه درخلال عملیات پرداختی مردم حساب های آنان را رمز گشایی می کنند. 

کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد پرداخت نذورات را دارند  از طریق صفحه های معتبر معرفی شده رسمی  توسط مراجع ذیصلاح  اقدام نموده یا نذورات خود را به صورت نقدی به مراکز معرفی شده  پرداخت نمایند تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند. 

اقبالی خاطرنشان کرد : این افراد با جلب اعتماد مردم درفضای مجازی با دریافت مبالغی به عنوان نذری و یا کمک به افراد نیازمند حساب کاربران را هک کرده و سپس نسبت به برداشت آن اقدام می کنند. کاربران برای واریز نذورات و کمک های خودبه صورت مجازی ازاصالت موسسه مربوطه  اطمینان حاصل نمایند تا زمینه ای  برای اهداف کلاهبرداران سایبری نشوند.

رییس پلیس فتا البرز بیان داشت: همچنین کاربران توجه داشته باشند که هنگام واریز کمک های خود به آدرس درگاه بانکی توجه شود تا با https آغاز و سپس نام بانک مربوطه را مد نظر قرار دهند.

کاربران درصورت مشکوک شدن به اخبارجعلی، لینک جعلی و دریافت پیامک های مشکوک با عناوین مختلف، موضوع را به واحد مشاوره پلیس فتا این استان با شماره تماس ۰۲۶۲۱۸۲۷۱۲۵ و یا سایت پلیس فتا گزارش نمایند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید