وکیل بگیر، کرونا نگیر/ افزایش درخواست وکیل در دوران کرونا

فردین آقایی هشتجین، بنیانگذار نخستین سامانه هوشمند خدمات آنلاین حقوقی
فردین آقایی هشتجین، بنیانگذار نخستین سامانه هوشمند خدمات آنلاین حقوقی

تقاضای مردم برای استفاده از خدمات حقوقی آنلاین در دوران کرونا افزایش یافته است.

به گزارش شهرنامه، فردین آقایی هشتجین بنیانگذار نخستین سامانه هوشمند خدمات آنلاین حقوقی گفت: شیوع کرونا در بسیاری از کشورها، باعث شد که مردم برنامه زندگی فردی و اجتماعی خود را طوری تنظیم کنند که حضور فیزیکی کمتری در سطح جامعه داشته باشند و فعالیت‌های خود را از طریق ابزارهای الکترونیکی و فناوری‌های نوین پیگیری کنند.

وی افزود: برهمین اساس، درخواست مردم کشورمان برای بهره‌مندی از خدمات آنلاین حقوقی همچون مشاوره و وکالت در ماه‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشت چراکه در این سیستم برخلاف روش‌های سنتی، هم کیفیت خدمات و قابلیت رهگیری آنها ارتقا می‌یابد و هم اینکه از ترددهای زائد در سطح شهر و افزایش انتشار ویروس جلوگیری می‌شود.

مدیرعامل سامانه هوشمند خدمات آنلاین حقوقی سیدوک با اشاره به مزیت‌های این سامانه هوشمند ادامه داد: هزینه‌های وکالت، مشاوره حقوقی، کارشناسی و داوری در این سامانه به گونه‌ای است که با توان مالی و شرایط اقتصادی خانواده‌های ایرانی تناسب دارد و به عبارت دیگر، در سیدوک خبری از حق‌الوکاله‌های سنگین نیست و همچنین همه وکلا و مشاوران متعهد به رعایت ضوابط و آیین‌نامه‌های سیدوک مبنی بر رعایت حال متقاضیان هستند و به هیچ وجه مبالغ مازاد دریافت نمی‌کنند.

دسترسی آسان و سریع به ۲ هزار وکیل پایه یک

آقایی هشتجین تصریح کرد: بیش از دو هزار وکیل به عنوان وکیل آنلاین برای ارائه خدمات مشاوره حقوقی و وکالت سریع و آنلاین در سامانه سیدوک ثبت نام کرده‌اند که همه آنها حداقل دارای پنج سال تجربه و سابقه فعالیت و نیز وکیل پایه یک دادگستری هستند و بسیاری از وکلای مطرح تهران هم در بین آنها حضور دارند. این وکلای باتجربه و مشاوران در یک روند سریع، شفاف، مطمئن و ارزان پاسخگوی سوالات حقوقی مردم و یا پرونده‌های قضایی و حقوقی آنها هستند.

وی همچنین در توضیح پایین بودن نرخ خدمات در سامانه هوشمند سیدوک گفت: یکی از دلایل ارزان بودن خدمات حقوقی ما این است که همه مردم ایران بدون ترس و واهمه سراغ وکیل و مشاور حقوقی بروند و به خاطر نگرانی از حق‌الوکاله، زندگی خود را در معرض خطر و تهدید قرار ندهند.

تغییر وکیل و ضمانت بازگشت هزینه

بنیانگذار سیدوک اظهار داشت: البته حق‌الوکاله اندک در سیدوک به معنای کاهش کیفیت خدمات و فعالیت‌های حقوقی نیست چرا که ما به طور منظم مشغول رهگیری و پیگیری فعالیت‌ها و خدمات در این سامانه هوشمند هستیم و این بررسی‌ها نشان می‌دهد که وکلای سیدوک کارشان را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند و با قدرت و تسلط و دلسوزی مشغول پیگیری خواسته‌های مردم هستند.

آقایی هشتجین افزود: با این حال چنانچه فردی از وکیل و مشاور خود رضایت نداشته باشد، در کمترین زمان برای تغییر وکیل اقدام می‌کنیم و حتی اگر پرونده به هر دلیل در سیستم قضایی مختومه شود، ما فقط به نسبت و میزانی که خدمات ارائه شده است، هزینه دریافت می‌کنیم و مابقی مبالغ را بازمی‌گردانیم.

گفتنی است سامانه هوشمند خدمات آنلاین حقوقی که با نام «سیدوک» شناخته می‌شود، در پنج زمینه شامل مشاوره حقوقی تلفنی (دقیقه‌ای دو هزار تومان از طریق سیمکارت همراه اول)، مشاوره حضوری، داوری، وکالت و کارشناسی فعالیت دارد که همه این خدمات از طریق اپلیکیشن سیدوک و با امکانات خاص برای تنظیمات زمانی و مکانی، قابل‌ ارائه است. همچنین ارائه خدمات از طریق سیمکارت اپراتورهای دیگر در دست پیگیری و اقدام است.

چاپ این صفحه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید