هدیه کودکانه/ اهدای قلب دختر ۱۲ساله به کودک ۴ساله

شهرنامه/ اهدای قلب دختر 12 ساله به کودک 4 ساله
شهرنامه/ اهدای قلب دختر 12 ساله به کودک 4 ساله

قلب دختر ۱۲ ساله رفسنجانی برای پیوند به کودک ۴ ساله تهرانی اهدا شد تا جان دوباره‌ای به او بخشد.

به گزارش شهرنامه به نقل از تسنیم، دکتر مهدی شادنوش رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با بیان اینکه عملیات انتقال قلب با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور با موفقیت انجام شد، گفت: با تلاش بی‌وقفه همکاران واحد شناسایی و فراهم‌آوری دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، قلب اهدایی با رعایت پروتکل بهداشتی، جداسازی و با همکاری سازمان اورژانس کشور به‌صورت هوایی به بیمارستان شهید رجایی تهران منتقل شد.  

وی افزود: قهرمان اهداکننده، دختر 12 ساله بود که به دلیل تصادف و تشخیص مرگ مغزی با اعلام رضایت خانواده ایشان، قلب و دو کلیه‌اش به بیماران نیازمند اهدا شد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت ادامه داد: با هماهنگی تیم‌های فراهم آوری اعضای پیوند دانشگاه ‌ای علوم پزشکی رفسنجان و ایران و با کمک سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی کشور و تیم‌های درمانی دو مرکز، عضو پیوندی به بیمارستان شهید رجایی منتقل و به کودک 4 ساله پیوند زده شد.

شادنوش با ابراز قدردانی از همکاری مناسب دو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و ایران گفت: از ابتدای سال 99 و همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا پیوند اعضا برای بیماران با وضعیت اورژانس صورت گرفته و چندین انتقال هوایی عضو پیوندی با همکاری متخصصان کشور برای نجات زندگی بیماران انجام شده است.

وی افزود: همکاران من با همه وجود تلاش می‌کنند در این روزهای سخت از هر فرصتی استفاده کنند تا بارقه‌های امید را زنده و روشن نگه دارند و محتاج دعای خیر مردم عزیز هستند.

شادنوش همچنین گفت: متاسفانه به تازگی، ما در جامعه پیوند اعضای کشور استاد نادری، یکی از جراحان پرتلاش خود را به دلیل ویروس کووید 19 با دلی پر اندوه به دیار باقی بدرقه کردیم که برایش آرزوی غفران الهی دارم. ایشان پس از استاد پیروی دومین جراح گروه پیوند بودند که در اثر کرونا ما در فقدانشان به سوگ نشسته‌ایم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید