مسعود حمزه‌ای: دوران کهن‌سالی بهشت‌زهرا فرا رسیده است

شهرنامه/ مسعود حمزه ای رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران
شهرنامه/ مسعود حمزه ای رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران گفت: بهشت زهرا به عنوان خط مقدم مواجهه با ویروس کرونا در حوزه شهری شناخته شد و با مدیریت صحیح توانست فضایی آرام را برای مردم به ویژه خانواده متوفیان ایجاد نماید.

به گزارش شهرنامه به نقل از روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، مسعود حمزه‌ای با حضور در سازمان بهشت زهرا(س) در جریان فعالیت‌های این آرامستان قرار گرفت.

حمزه‌ای فعالیت در مجموعه بهشت زهرا(س) را خداپسندانه، بزرگ و شایسته تقدیر دانست و اظهار داشت: از منظر شهرسازی آرامستان‌ها نقش دو گانه‌ای در شهرها دارند. از یک سو شاخصه یک شهر، داشتن آرامستان مستقل و مرتبط با خود است و از سوی دیگر، امکان استقرار آرامستان‌ها در محدوده شهری وجود ندارد و محل دفن اموات عمدتا در حریم شهر است.

وی با اشاره به گستردگی شهر تهران از لحاظ موقعیت شهری و جغرافیایی و همچنین حجم بالای جمعیت پایتخت، گفت: دوران کهنسالی بهشت زهرا(س) فرا رسیده و فضای این مکان تقریبا تکمیل شده است، لذا مکان‌یابی نقطه جدید برای دفن اموات جزو دغدغه‌های اصلی مدیران شهری است.

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران موضوع کرونا و نقش سازمان بهشت زهرا(س) در این ایام را مورد توجه قرار داد و افزود: ویروس کرونا بحرانی بود که شرایط ویژه‌ای را در همه عرصه‌ها بر کشور تحمیل کرد. در ابتدای شیوع کرونا علی‌رغم آنکه تصور می‌شد بهشت زهرا(س) یکی از پرحاشیه‌ترین مکان‌ها در شرایط کرونایی باشد اما این سازمان به عنوان خط مقدم مواجهه با این ویروس در حوزه شهری شناخته شد و با مدیریت صحیح توانست فضایی آرام را برای مردم به ویژه خانواده متوفیان ایجاد نماید.

سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) نیز با بیان اینکه بازرسی به عنوان یک نهاد نظارتی همواره یار و همراه حوزه‌های اجرایی بوده است، تاکید کرد: نوع ارتباط ما با سازمان بازرسی و به طور ویژه معاونت خدمات شهری این سازمان ارتباطی مسئولانه، تعاملی و با نگاه کارشناسی بوده است و هدف و نقطه مشترک دو مجموعه تبادل نقطه نظرات در راستای بهبود شرایط و اصلاح رویه‌ها است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید