رئیسی: بانک‌ها با پول مردم برج‎سازی نکنند

شهرنامه/ سیدابراهیم رئیسی؛ رئیس قوه قضائیه
شهرنامه/ سیدابراهیم رئیسی؛ رئیس قوه قضائیه

رئیس قوه قضائیه گفت: اگر پول مردم که در اختیار نظام بانکی است، برای برج سازی و انباشت سرمایه در بخش‎های مختلف بانک به کار گرفته شود، برای کشور مشکل ایجاد می کند.

به گزارش شهرنامه به نقل از تسنیم، سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه بر لزوم سیاست‌گذاری صحیح در استفاده از منابع بانکی برای حل مشکلات مردم اشاره کرده و اظهار داشت: به عنوان مثال اگر آنچه که از پول مردم در اختیار نظام بانکی است، در تولید به کار گرفته شود، حتما گره گشایی از کشور خواهد بود اما اگر این سرمایه تبدیل شد به برج سازی و انباشت سرمایه در بخش‎های مختلف بانک شد بدون اینکه سرمایه درتولید به کار گرفته شود، حتما برای کشور مشکل ایجاد می کند.

رئیس قوه قضائیه عزم دستگاه قضاء برای برخورد قضائی با متخلفین، متجاسرین به قانون، قانون‌شکنان و مفسدین را جدی دانست و افزود: برخورد قضائی حتما جایگاه خودش را دارد اما این برخوردها به هیچ عنوان جایگزین سستی مدیریتی نخواهد شد. در حوزه مدیریتی باید یک کار مقتدرانه، برنامه ریزی شده و قوی برای حل مشکلات مردم شکل بگیرد.

آیت الله رئیسی، در بخش دیگری از سخنان خود حفظ امنیت جامعه را خط قرمز دستگاه قضا عنوان کرده و ادامه داد: هجمه‎های اخیر به قوه قضائیه مربوط به عزم راسخ این قوه و قضات شریف ما نسبت به برخورد با مفسدین و قانون شکنان و افرادی است که می‎خواهند امنیت کشور را به خطر بیندازند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید