از زندان زنان آمریکا تا زندان زنان قرچک/ حال «کایلی» خوب است!

شهرنامه/ کایلی مور گیلبرت/ از زندان زنان آمریکا تا زندان زنان قرچک
شهرنامه/ کایلی مور گیلبرت/ از زندان زنان آمریکا تا زندان زنان قرچک

آیا برخی شایعات و اخبار درباره خودکشی زنان در زندان قرچک ورامین صحت دارد؟ اخبار بردگی جنسی در زندان زنان آمریکا چطور؟ و یا آمار بالای زندانیان زن در آمریکا؟

به گزارش شهرنامه، این روزها شایعاتی از زندان زنان قرچک به گوش می‌رسد که حکایت از شرایط نامساعد برخی زندانیان و حتی خودکشی تعدادی از آنها دارد.

این شایعات در حالی است که قوه قضائیه با اطمینان، آنها را رد می‌کند و حتی حاضر است که درباره یک زندانی خارجی که می‌گویند حالش مساعد نیست، روشنگری کند.

برهمین اساس، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: در پی انتشار شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر خودکشی سه زندانی در زندان قرچک و جان باختن دو نفر از زندانیان در پی این اقدامات، اعلام می‌شود که این خبر از اساس کذب است و هیچ موردی از آنچه در رسانه‌های معاند گفته شده در زندان زنان قرچک رخ نداده است.

حال «کایلی» خوب است!

شهرنامه/ پاسخ اداره کل زندان های استان تهران به شایعاتی درباره وخامت حال کایلی مور گیلبرت

همچنین اداره‌کل زندان‌های استان تهران اعلام کرد: در پی انتشار خبر بیماری خانم “کایلی مور گیلبرت” توسط روزنامه گاردین که در ایران به جرم جاسوسی به ده سال حبس محکوم شده است، زندانی مذکور در صحت و سلامتی کامل به سر می‌برد و طی هماهنگی‌های قبلی به عمل آمده، هفته آینده سفیر استرالیا با وی دیدار خواهد کرد و همین امر نشان از کذب بودن خبر است.

از زندان زنان آمریکا چه خبر؟

شهریورماه سال قبل بود که تسنیم در گزارشی نوشت: تعداد زنان زندانی در آمریکا از مجموع زنان زندانی در کشورهای پرجمعیت روسیه، چین و هند بیشتر است.

طبق آخرین آمار،‌ در کشور هند، 18 هزار و 619 زن، در کشور روسیه 43 هزار و 504 زن و در کشور چین 107 هزار و 237 زن زندانی هستند و این در حالی است که در کشور آمریکا و بدون احتساب زنانی که در ندامتگاه‌ها هستند، 219 هزار زن، زندانی هستند.

آزادی به شرط بردگی جنسی!

همچنین خبرگزاری تسنیم در سوم مهرماه ۱۳۹۸ در گزارش دیگری با عنوان بردگی جنسی در زندان زنان آمریکا نوشت: دادگاه فدرال آمریکا در گزارشی توضیح می‌دهد که “صنعت بردگی جنسی” در آمریکا سالیانه به‌طور میانگین ۹.۵میلیارد دلار برای قاچاقچیان زنان درآمد دارد؛ قاچاقچیان جنسی در آمریکا با گذاشتن وثیقه و آزادی زنان موردنظر خود، آنان را برای “بردگی جنسی” می‌فروشند!

تسنیم در این گزارش نوشته است:

به گزارش “گاردین” زنان در زندان‌های سراسر آمریکا توسط قاچاقچیان جنسی که با آزادی آنها مجبور به روسپیگری می‌شوند، جذب می‌شوند؛ قاچاقچیان از وب‌سایتهای دولتی برای به‌دست آوردن اطلاعات شخصی از جمله عکس، استفاده می‌کنند تا قربانیان احتمالی را در حالی که هنوز پشت میله‌های زندان هستند،  شناسایی کنند.

قاچاقچیان جنسی در آمریکا با گذاشتن وثیقه و آزادی زنان موردنظر خود، آنان را برای بردگی جنسی به‌فروش می‌رسانند؛ خریداران با استفاده از اطلاعات شخصی زندانیان، سوژه‌های خود را که منتظر دادگاهشان هستند، انتخاب می‌کنند؛ با ارسال نامه با محتوای زندگی عاطفی، زنان زندانی را تطمیع می‌کنند؛ بعد از ارسال نامه برای آزادی این دسته از زنان وثیقه می‌گذارند؛  وثیقه‌ها به‌صورت آن‌لاین یا به‌صورت اوراق قرضه گذاشته می‌شوند؛ بعد از آزادی به زنان گفته می‌شود که باید به‌عنوان روسپی فعالیت کنند و در صورت عدم پذیرش به زندان بازگردانده می‌شوند!

یکی از زنان آزادشده از زندان در مصاحبه با گاردین، تجربیات خود در این زمینه را این‌گونه بازگو کرده است: «قاچاقچیان از وثیقه به‌عنوان راهی برای کنترل استفاده می‌کنند؛ من برای پرداخت بدهی خود مجبور به کار به‌عنوان یک فاحشه‌ خانگی شده‌ام؛ یک بار سعی کردم که فرار کنم اما صاحب وثیقه من را پیدا کرد و با ضرب‌وشتم مرا به زندان فرستاد».

دادگاه فدرال آمریکا در گزارشی توضیح می‌دهد که “صنعت بردگی جنسی” در آمریکا سالیانه به‌طور میانگین 9.5 میلیارد دلار برای قاچاقچیان زنان درآمد دارد؛  قاچاقچیان با سوء‌استفاده از اطلاعات شخصی زنان زندانی، آنان را به‌عنوان برده‌ جنسی به دیگران به‌فروش می‌رسانند.

“دایان چیچو” دادستان سابق اورلاندو در ایالت فلوریدا، در مورد خریداری زنان زندانی می‌گوید: «بعضی اوقات زنان زندانی آزاد شده‌اند و نمی‌دانند چه‌کسی آنها را آزاد کرده است یا چرا؛ آنها از زندان بیرون می‌آیند و کسی در انتظار آنان است؛ این افراد با توضیح اینکه “من شما را آزاد کرده‌ام و اکنون مدیون من هستید”، زنان زندانی را به‌عنوان برده جنسی به‌فروش می‌رساند!».

یکی دیگر از کاربری‌هایی که زنان زندانی برای قاچاقچیان دارند، جابه‌‌جایی مواد مخدر است؛ صاحبان زنان علاوه بر بردگی جنسی، زنان را وادار به خرید مواد مخدر و جابه‌جایی آن می‌کنند؛ “شبکه ملی Survivors” در بررسی‌هایی در سال 2018، به این مسئله اشاره کردند؛ طبق تحقیقات انجام‌شده از زنان زندانی، 91 درصد زنان علاوه بر بردگی جنسی به جابه‌جایی مواد مخدر مشغول بودند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید