۱۴هزار کلاس درس، بخاری نفتی دارند!

14 هزار کلاس درس بخاری نفتی دارند
14 هزار کلاس درس بخاری نفتی دارند

همچنان ۱۴ هزار کلاس درس با گرمایش بخاری نفتی در کشور وجود دارد و این موضوع می‌تواند خطرات جبران‌ناپذیر و ناگواری به همراه داشته باشد.

به گزارش شهرنامه به نقل از تسنیم، مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بازسازی مدارس آسیب دیده از سیل 98 در خوزستان اظهار داشت: 100درصد مدارس آسیب‌دیده از سیل 98 در 3 استان خوزستان، گلستان و لرستان بازسازی شدند. سازمان نوسازی مدارس سال 99 بیش از 14 هزار کلاس درس بازسازی و تحویل دانش آموزان شده است؛ برای این پروژه‌ها بیش از 3 هزار میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: بیشتر طرح‌های سازمان نوسازی مدارس نوساخت بوده و بخشی نیز نوسازی بوده است. در استان خوزستان 11 هزار کلاس درس تحویل داده شده و مشارکت خیرین در خوزستان بسیار مناسب است؛ این استان اکنون رتبه سوم کشور را از این لحاظ دارد که امیدواریم این رتبه بهتر شود. مدارس نوساز و یا تازه تاسیس به شکل هوشمند هستند و در مدارسی که 100درصد هوشمند نیست، حداقل یکی از کلاس‌ها هوشمندسازی شده است.

رخشانی‌مهر درباره مدارس 3 شیفته اظهار داشت: مدارس 3 شیفته در کشور نداریم ولی در شهرهای که پر تراکم هستند، مدارس 2 شیفته وجود دارد؛ مدارس خشت و گلی حذف شده است ولی مدارس کپری به دلیل سازگاری با شرایط بومی و معماری منطقه همچنان وجود دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه “بیش از 14 هزار کلاس با گرمایش بخاری نفتی در مناطق صعب‌العبور وجود دارد” گفت: برای سیستم سرمایشی 15 میلیارد تومان در خوزستان هزینه و کولر خریداری شده است. در مدارس تازه‌تاسیس، با هدف توسعه فضای ورزشی امکانات مربوطه فراهم می‌شود؛ این سازمان برای توسعه ورزش شنا و احداث استخر برنامه‌ای ندارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید