محسن هاشمی رفسنجانی: این یارانه اندک، منت‌گذاشتن ندارد!

کنایه رئیس شورای شهر تهران به یارانه‌های دولتی و شهری

شهرنامه: محسن هاشمی رفسنجانی از شیوه اختصاص یارانه های اندک دولتی و شهری انتقاد کرد
شهرنامه: محسن هاشمی رفسنجانی از شیوه اختصاص یارانه های اندک دولتی و شهری انتقاد کرد

چه دلیلی دارد که دلار در کشور ۲۵ هزار تومان باشد و بعد بر سر مردم منت بگذاریم که در حال یارانه دادن هستیم؟! این نوع شفاف سازی ها در موضوع یارانه شهری و دولتی فایده‌ای ندارد.

به گزارش شهرنامه به نقل از خبرگزاری مهر، کلیات طرح هوشمند سازی ثبت مشارکت ها و تشویق شهروندان در جلسه اخیر شورای شهر تهران مورد بررسی و رای‌گیری قرار گرفت و در نهایت با رای موافق اعضا تصویب شد. در جریان تصویب این طرح نیز موافقان و مخالفان آن به ارائه نظرات خود پرداختند.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر در مخالفت با این طرح گفت: ما به سبک بسیار بدی در حال منت گذاری برای پرداخت یارانه به مردم هستیم این در حالی است که ما در حال به رخ کشیدن کجی مدیریت خود به مردم هستیم. چه دلیلی دارد که دلار در کشور ۲۵ هزار تومان باشد و بعد بر سر مردم منت بگذاریم که در حال یارانه دادن هستیم. این نوع شفاف سازی ها در موضوع یارانه شهری و دولتی فایده‌ای ندارد.

بهاره آروین نیز در موافقت با این طرح گفت: هدف این طرح افزایش مشارکت است. ما باید حواس مان به اقشاری که با وجود تسهیلات شهری باز هم قادر به استفاده از برخی خدمات شهری، فرهنگی و غیره نیستند توجه کنیم. این مصوبه بار مالی ندارد و تنها به دنبال ایجاد طرحی برای تشویق شهروندان مشارکت کننده در مدیریت شهر و دسترسی اقشار ضعیف از برخی خدمات بیشتر است.

در نهایت کلیات طرح هوشمند سازی ثبت مشارکت ها و تشویق شهروندان با ۱۵ رای موافق به تصویب رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید