دوچرخه مینا…! / مینا اکبری: تهران را با «دوچرخه» کشف کردم

شهرنامه / خاطرات مینا اکبری از چهار دهه دوچرخه سواری
شهرنامه / خاطرات مینا اکبری از چهار دهه دوچرخه سواری

هفت ساله بودم که با دوچرخه به مدرسه رفتم اما دوچرخه‌ام را گرفتند… زمان قالیباف خواستم دوچرخه‌سواری کنم اما گفتند فقط با کارت ملی پدر یا برادرت می‌توانی!

به گزارش اختصاصی شهرنامه، مینا اکبری مستندساز و روزنامه‌نگار با انتشار یک ویدئو در صفحه اینستاگرامش به مرور خاطرات خود از چهار دهه دوچرخه‌سواری پرداخت.

مینا اکبری در این ویدئو می‌گوید: سابقه دوچرخه‌ سواری من به چهار دهه قبل بازمی‌گردد؛ آن هم با دوچرخه‌ای که پدرم به من هدیه داد. تا اینکه هفت ساله شدم و با دوچرخه به مدرسه رفتم اما توی مدرسه دوچرخه‌ام را گرفتند!

این مستندساز و روزنامه‌نگار اینچنین ادامه می‌دهد: سال‌ها بعد خانم فائزه هاشمی با شعار حمایت از دوچرخه سواری زنان رای آورد و نماینده دوره پنجم مجلس شد. جالب است که سقف مطالبه ما از یک نماینده مجلس همین بود که بتوانیم دوچرخه سواری کنیم.

مینا اکبری به خوشحالی زودهنگام خود در زمان مدیریت محمدباقر قالیباف بر شهرداری تهران اشاره می‌کند و می‌گوید: زمان آقای قالیباف خبری شنیدم مبنی بر اینکه در محل‌هایی از پایتخت دوچرخه‌هایی برای استفاده عموم قرار داده شده. بنابراین برای استفاده از دوچرخه مراجعه کردم اما به من گفتند فقط با کارت ملی پدر یا برادرم می‌توانم دوچرخه بگیرم و چون خانم هستم نمی‌توانم با کارت ملی خودم این کار را انجام دهم! من این موضوع را توهین به خودم تلقی کردم و باز هم از دوچرخه‌سواری محروم شدم.

خانم مستندساز می‌افزاید: تا اینکه دو سال و نیم قبل شندیم که بنا به تصمیم آقای حناچی شهردار تهران، امکان استفاده از دوچرخه برای همه مردم از طریق ایستگاه‌های دوچرخه به نام بیدود فراهم شده. بنابراین من بعد از سال‌ها دوباره دوچرخه سواری کردم.

مینا اکبری در ادامه به یک اتفاق خوب برای خودش اشاره می‌کند: تا اینکه شانزدهم آذرماه امسال پدرم یک دوچرخه به من هدیه داد.

او در انتهای این ویدئو می‌گوید: «من تهران را با دوچرخه کشف کردم.»

در زیر، تصاویری از این ویدئو را مشاهده می‌کنید:

شهرنامه / مینا اکبری مستندساز و روزنامه نگار
شهرنامه / مینا اکبری مستندساز و روزنامه نگار
شهرنامه / مینا اکبری مستندساز و روزنامه نگار

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید