چرا موزه نوستالژیک تهران راه‌اندازی نمی‌شود؟ /موزه‌ای در انتظار فضا!

شهرنامه / آثار و دست سازه های طبیعی استاد ناصر خاکی
شهرنامه / آثار و دست سازه های طبیعی استاد ناصر خاکی

موزه نوستالژیک تهران که همه زمینه‌ها و آثار نفیس و ارزشمند آن توسط استاد ناصر خاکی فراهم شده، همچنان برای راه‌اندازی منتظر تخصیص فضای مناسب از سوی مدیران پایتخت است.

به گزارش شهرنامه، استاد خاکی راننده تاکسی معروفی است که با گل و گیاه تزئین شده و بسیاری از شهروندان تهرانی و رسانه‌ها او را با نام «آقای سبز» می‌شناسند.

این راننده تاکسی خوش سلیقه که سابقه نویسندگی، فعالیت‌های فرهنگی و تعامل با مطبوعات و خبرگزاری‌ها را نیز دارد، در سالیان گذشته ماکت‌هایی ساخته که همه اجزای آنها از دل طبیعت گرفته شده و یا از اقلام دور ریختنی تشکیل شده است.

استاد خاکی از سال‌ها قبل به طور جدی پیگیر ایجاد و راه‌اندازی موزه نوستالژیک تهران با آثار مینیاتوری شده و درخواست خود را به نهادهای متولی ارائه داده است.

مهرماه سال 1398 بود که خبرگزاری مهر در گزارشی از آخرین وضعیت درخواست آقای سبز نوشت: « مدیرکل موزه‌های کشور درخصوص درخواست تاسیس موزه ناصر خاکی به مدیرکل میراث فرهنگی تهران نوشت که با راه‌اندازی این موزه موافقت می‌شود و در صورت معرفی مکان نمایش و تهیه گزارش چیدمان و سناریو آثار از سوی جنابعالی، اداره کل موزه ها نسبت به صدور مجوز موزه اقدام می‌کند.»

بر اساس اعلام این خبرگزاری «مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران نیز در نامه‌ای به ناصر خاکی نوشته است که عطف به درخواست جنابعالی در خصوص تاسیس موزه آثار هنری و فرهنگی ساخته شده با مواد بازیافتی و با توجه به نامه میرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی و تاریخی، به اطلاع می‌رساند که با راه‌اندازی موزه مذکور موافقت می‌شود.»

با این حال استاد ناصر خاکی همچنان موفق به دریافت نتیجه و پاسخ قطعی درباره اختصاص فضای مناسب برای راه‌اندازی موزه نوستالژیک تهران نشده است و او نیز مانند شهروندان و رسانه‌ها همچنان در انتظار یک تصمیم عملیاتی و خارج از شعار و تعارف و نامه است!

پایگاه خبری شهرنامه نیز همچون دیگر رسانه‌ها و افکار عمومی از مدیران مرتبط و نهادهای متولی انتظار دارد که با اقدام عملیاتی برای راه اندازی موزه نوستالژیک تهران، یک خاطره خوب از دوران مدیریتی خود برجا بگذارند تا نام آنها در فهرست مدیرانی باشد که کار فرهنگی را در دست‌اندازهای عجیب و غریب معطل نگذاشتند و برای فرهنگ و هنر و افکار متعالی این شهر و سرزمین احترام و ارزش قائل بوده‌اند.

مشاهده این ویدئوی جذاب را از دست ندهید. این ویدئو شامل تصاویری ناب از آثار استاد خاکی و نیز نامه‌نگاری‌های او با مقامات و نهادهای مربوط است.

شهرنامه/ ناصر خاکی معروف به آقای سبز
شهرنامه / ناصر خاکی معروف به آقای سبز
شهرنامه / آثار و دست سازه های طبیعی استاد ناصر خاکی
شهرنامه / آثار و دست سازه های طبیعی استاد ناصر خاکی

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید