«شمال» رو به قبله است/ نروید!

شهرنامه / نامه وزیر بهداشت به وزیر کشور و هشدار درباره سفر شمال در روزهای کرونایی
شهرنامه / نامه وزیر بهداشت به وزیر کشور و هشدار درباره سفر شمال در روزهای کرونایی

وزیر بهداشت در نامه‌ای به وزیر کشور ضمن اشاره به شرایط ناگوار استان‌های شمالی از نظر شیروع کرونا، خواستار ممانعت جدی از ورود مسافران به این استان‌ها شد.

به گزارش شهرنامه استان‌های شمالی کشور در روزهای کرونایی قربانی خودخواهی برخی هموطنان شده‌اند تا جایی که نهادهای متولی بهداشت و درمان نمی‌توانند کنترل مناسبی از نظر شیوع کرونا در این استان‌ها داشته باشند.

پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خبری نوشت: سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به رحمانی فضلی وزیر کشور خواستار اتخاذ تمهیداتی برای جلوگیری از ورود مسافران به استان‌های شمالی شد که شرایط حساس و سختی را از نظر شیوع ویروس کرونا دارند.

متن این نامه به شرح زیر است:

به استحضار می رساند، دستاورد گرانقیمت کاهش مرگ و میر هموطنان عزیزمان به حدود 80 نفر در روز، در شرایطی که در 24 ساعت گذشته کشورهایی همچون، بریتانیا و آلمان در مجموعه کشورهای اروپایی، موارد مرگ و میر بالاتر از 1000 نفر و کشور آمریکا مرگ بالاتر از 4000 نفر را تجربه کرده‌اند، برای دست‌اندرکاران نظام سلامت، عزیزان همراه، سازمان بسیج مستضعفین و دیگر همگامان در طرح شهید قاسم سلیمانی مایه افتخار و سر‌افرازی برای جمهوری اسلامی ایران در اوج تحریم های ظالمانه است.

مع الوصف، همانگونه که بارها به عرض عزیزان رسانده‌ام این جانب و همکارانم به شدت نگران خیز جدید بیماری و شروع موج چهارم با ارتفاعی به مراتب بیشتر از امواج قبلی بوده و هستیم. لذا خواهشمند است، دستور فرمایید هر چه سریع تر موارد مشروحه زیر مورد توجه ویژه قرار گیرد:

1- گرچه عاشقان اهل بیت در همراهی با مدافعان سلامت همواره از پیشگامان رعایت پروتکل های بهداشتی بوده اند، با این وجود اگر برگزاری مراسم عزاداری فاطمیّه در چند روز آینده منطبق بر شیوه ‌نامه ها و توصیه های همکاران صورت نگیرد، یقیناً در افزایش بیماری نقش موثری خواهد داشت. در این زمینه دستور ویژه جنابعالی و انجام تمهیدات لازم، راهگشا خواهد بود.

2- طبق گزارشات واصله تعداد قابل توجهی از مسافرین مبداء کلانشهر تهران و بعضی شهرهای دیگر عازم استان‌های شمالی هستند، همانگونه که مستحضرید در هفته‌های گذشته طوفان سنگینی از شدت بیماری در این استان‌ها به ویژه در استان مازندران را تحمل کرده‌ایم، لذا ترتیبی اتخاذ فرمایید که از ورود هرگونه مسافر غیربومی به این استان‌ها ممانعت به عمل آید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید