کرونا «زائر» و «مسافر» نمی‌شناسد/ یک مقام مسئول: به مشهد نیایید

شهرنامه/ مشهد در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد
شهرنامه/ مشهد در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد

یک مقام مسئول گفت: متاسفانه برخی از مسافران در مشهد به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست می‌دهند که پیکر آنها با تدابیر خاص و آمبولانس‌های ویژه به زادگاهشان ارسال می‌شود.

به گزارش شهرنامه به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، دبیر اطلاع‌رسانی قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر شهر مشهد در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد، از تمامی هموطنان خواست در این شرایط به این شهر سفر نکنند.

‌حمیدرضا رحیمی ‌با بیان اینکه در حال حاضر حدود 20 درصد از بیماران بستری در مراکز درمانی غیر بومی هستند، اظهار داشت:‌ متاسفانه برخی از این بیماران در مشهد به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست می‌دهند که پیکر آنها با تدابیر خاص و آمبولانس‌های ویژه به زادگاهشان ارسال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این دسته از بیماران یا در زمان ورود مبتلا بوده و یا در شهر مشهد به بیماری مبتلا شده‌اند، افزود: ‌در شرایط حاضر بهترین اقدام رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و اجتناب از سفرهای غیر ضروری است.

دبیر اطلاع رسانی قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: تمامی مسئولان و خادمان سلامت به طور شبانه روزی تلاش می کنند با برنامه ریزی و خدمات رسانی مناسب نسبت به کاهش آمار های مرتبط به ابتلا و یا فوت بیماران کرونایی اقدام می کنند تا شرایط برای حضور زائران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) به شکل ایمن و مطمئن فراهم شود.

‌براساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس، رحیمی تاکید کرد: شرط موفقیت خادمان سلامت در جبهه مبارزه با کرونا همکاری و همراهی مستمر مردم در رعایت توصیه های بهداشتی است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید