روحانی: خدا به ما «هشت سال» توفیق خدمت داد تا «گره» از زندگی مردم باز کنیم!

هشت‌سال خداوند برای خدمت به مردم به ما توفیق داد هفت سال از این هشت سال تمام شد و وارد سال هشتم شده‌ایم. انشالله خداوند به ما توفیق دهد که این یک سال را هم برای مردم خادم باشیم.

به گزارش شهرنامه به نقل از فارس، رئیس جمهور پیش از ظهر چهارشنبه در نشست هیئت دولت با بیان اینکه ما وارد آخرین سال خدمت به مردم شده ایم اظهار داشت: هشت‌سال خداوند برای خدمت به مردم به ما توفیق داد هفت سال از این هشت سال تمام شد و وارد سال هشتم شده‌ایم. انشالله خداوند به ما توفیق دهد که این یک سال را هم برای مردم خادم باشیم. بسیار افتخار آمیز است که خداوند به ما توفیق بدهد تا بتوانیم گرهی را از زندگی مردم باز کنیم. اگر بتوانیم گرهی را باز کنیم و مشکلی را حل کنیم و بسا سعادت؛ هر چه هم سخت باشد.

وی افزود: اگر خدای ناکرده مشکلی را نتوانیم حل کنیم، که خب؛ معمولاً حکومت کردن اختیار داشتن و در جامعه بودن وزر و وبال زیادی دارد و آدم باید در روز قیامت و در پیشگاه خداوند جواب دهد مگر اینکه کار خیر آش آنقدر زیاد باشد که کفران آن اشتباهات شود.

رئیس جمهور با بیان این که میدان جنگ است و آیا در میدان جنگ کسی به نیروی خودی می‌زند و می‌گوید که دستت را نگاه کن که خون می آید؟ پارچه می خواهی برایت بیاورم، اظهار داشت: این آدم درک نمی‌کند که این سرباز در جنگ است و با دشمنان این مملکت می جنگد و زخم و رنج و مشکلات هم دارد و میدان جنگ مسائل بسیاری دارد. اگر می‌خواهیم با دشمن نجنگیم و در برابر دشمن تسلیم شویم بحث دیگری است و به نظر من نه ملت و نه زنان و مردان ما و نوجوانان و غیورمردان ما هیچ کدامشان حاضر به تسلیم نیستند. 

وی با تاکید بر اینکه وقتی ما حاضر به تسلیم نیستیم و نباید هم باشیم و باید در برابر دشمن بایستیم و مقاومت کنیم زخم هم بر می داریم و مشکلات هم پیش پای ما ایجاد می شود،‌اظهار داشت: اینکه امروز می بینید کشورهایی هستند که هیچ تحریمی ندارند و دشمنی این‌چنینی هم در کشور آنها وجود ندارد و از لحاظ رشد اقتصادی دارای ۳۰ درصد کاهش هستند و برخی کشورها نیز دارای ۱۲ درصد کاهش هستند و به طور مجموع اقتصاد جهانی دارای ۵% کاهش است، من معتقدم که امسال اگر همه با همه توان تا پایان سال برویم شاید بتوانیم منفی نباشیم؛ هرچند سال خیلی سختی است ولی شاید بتوانیم. یعنی این ۵ درصد و ۱۲ درصد منفی که دنیا دارد، حتماً این چنین نخواهد بود و ما شرایط بهتری داریم. علیرغم اینکه ما اینهمه تحریم و فشار داریم و هر روز برای ما مشکل درست می کنند.

روحانی با بیان اینکه خیلی مهم است که ما تحریم را ببینیم چون بعضی‌ها می‌خواهند تحریم را نبینند، گفت: می گویند دولت چه کار کرده است؟ چرا آن کار را نکرده و چرا این کار را اینطوری نکرده است؟ مهم است که دولت در چه وضعیتی کار و تلاش می‌کند و باید میدان را تشخیص دهیم. این دولت در میدان جنگ تلاش می کند یا در یک بیابان سبز مشغول استراحت است؟

وی افزود: ما یک وقتی این دولت را در یک شرایط تحریمی بسیار سخت تحویل گرفتیم اولین هدفی که به مردم اعلام کردیم این بود که گفتیم میخواهیم تحریم را بشکنیم. 

روحانی گفت: اول اینکه باید تحریم را بشکنیم و نابود کنیم و از بین ببریم و باید دست تحریم کننده را ببریم و این اولین وظیفه ما است. ما که نباید یک شمشیر بزند و ما نگاه کنیم و بگوییم که دشمن شمشیر می‌زند و ما ناچاریم که دستمان و پایمان زخمی شود. نه؛ در برابر تحریم باید بایستیم. 

وی ادامه داد: ما توانستیم تحریم را به صورت موقت در دولت یازدهم ظرف ۱۰۰ روز بشکنیم و این یکی از افتخارات بزرگ دولت یازدهم است که ظرف ۱۰۰ روز به یک توافق کوتاه مدت رسید و تحریم را برای اولین بار بعد از ۱۰ سال تحریم شکاند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید