مقایسه احترام به حقوق شهروندان دارای معلولیت در کانادا و ایران +ویدئو

شهرام مبصر، داوطلب و کنشگر اجتماعی با انتشار یک ویدئو به مقایسه حقوق شهروندان دارای معلولیت در ایران و کانادا پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری شهرنامه، شهرام مبصر در صفحه اینستاگرام خود نوشت: لطفا این فیلم کوتاه را که به مقایسه احترام به حقوق شهروندان دارای معلولیت در کشورهای کانادا و ایران پرداخته و فقط چند نمونه از مشکلات دوستان دارای معلولیت را در هنگام پارک خودروی خود به تصویر کشیده است ببینید.
متاسفانه فضاهای پارک ویژه خودروی افراد دارای معلولیت به دلیل عدم اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی، نبود ضمانت اجرای قوی، عدم جریمه و برخورد با متخلفان توسط پلیس راهور، مورد بی‌مهری و بی‌توجهی برخی از هموطنان قرار می‌گیرد و اشغال می‌شود.

شهرنامه | شهرام مبصر ، داوطلب و کنشگر اجتماعی در حوزه افراد دارای معلولیت
شهرنامه | شهرام مبصر ، داوطلب و کنشگر اجتماعی در حوزه افراد دارای معلولیت

وی در ادامه نوشته است: در اینجا جا دارد از همراهی با دغدغه سرکار خانم دکتر پرستو لیاقت و آقای مهندس نیما نوروززاده، به خاطر فیلمبرداری از پارکینگ ویژه افراد دارای معلولیت در کانادا صمیمانه تشکر و قدردانی کنم.

این دانش آموخته رشته روابط عمومی همچنین در پی‌نوشت پست خود آورده است: از پلیس زحمتکش راهنمایی و رانندگی درخواست داریم تا با اعمال قانون و برخورد جدی با رانندگان متخلف، این معضل را برای شهروندان دارای معلولیت رفع کنند. به امید روزی که در ایران نیز مثل سایر کشورهای پیشرفته به حقوق شهروندی همدیگر احترام بذاریم و باور داشته باشیم که معلولیت یک احتمال برابر میان همه شهروندان جامعه است. همه ما شهروند همین شهریم و از حقوق یکسان و برابر برخورداریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید