احداث نخستین خیابان پیاده‌مدار در منطقه5

شهرنامه | محمود کلهری شهردار منطقه 5 تهران
شهرنامه | محمود کلهری شهردار منطقه 5 تهران

محمود کلهری شهردار منطقه ۵ از راه اندازی اولین خیابان پیاده مدار در منطقه ۵ خبر داد و افزود: در این طرح که خیابان کامل نام دارد، مسیر تردد عابرین دوچرخه سوار ساماندهی شده و مطلوبیت تردد عادبر پیاده بالا خواهد رفت.

به گزارش شهرنامه به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5تهران، محمود کلهری شهردار منطقه ۵ با اشاره به تلاش برای داشتن شهری عاری از آلودگی و ترافیک گفت: در سال های اخیر مدیریت شهری با توجه ویژه به بحث دوچرخه و راه اندازی مسیرهای ویژه دوچرخه سواری اقدامات مناسبی برای ترویج این وسیله نقلیه پاک و ایمن انجام داد تا به کاهش آلودگی هوا نیز کمک شود.

وی افزود: احداث خیابان های پیاده مدار که توجه ویژه ای به عابرین پیاده دارد نیز گام دیگری در این راستاست که برای منطقه ۵ نیز این اتفاق رقم خواهد خورد.

کلهری با اشاره به اینکه این اتفاق برای اولین بار در سطح منطقه رخ می دهد گفت: در این طرح که خیابان کامل نام دارد در سازمان آب محدوده محمد علی جناح و مترو صادقیه برای تبدیل به خیابان کامل و پیاده مدار در نظر گرفته شده است و در این خیابان اولویت عبور و مرور به عابرین پیاده داده خواهد شد.

شهردار منطقه ۵ با بیان اینکه مسیر تردد خوردور های شخصی در این خیابان محدود خواهد شد اذعان داشت:در این راستا مسیر تردد عابرین دوچرخه سوار ساماندهی شده و مطلوبیت تردد عابر پیاده بالا خواهد رفت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید