استقلال و جای خالی مهاجمان تاریخ ساز

شهرنامه | مهاجمان تاریخ ساز استقلال تهران
شهرنامه | مهاجمان تاریخ ساز استقلال تهران

برای موفقیت یک تیم فوتبال حضور مهاجمان گلزن و فرصت طلب ضروری است؛ موهبتی که استقلال از آن بی بهره نشان داد.

به گزارش شهرنامه به نقل از ورزش سه، اگرچه استقلال در تاریخ فوتبال ایران به تیم هافبک ها معروف بوده اما مهاجمان طراز اولی نیز در تاریخ این باشگاه حضور داشته که از چهره های شاخص فوتبال ملی نیز بوده اند.


از غلامحسین مظلومی و حسن روشن در دهه 50 تا عبدالعلی چنگیز و صمد مرفاوی و در نسل های بعدی آرش برهانی، علی سامره و رضا عنایتی تا برسد به مهدی قایدی که همواره با پیراهن آبی درخشیده اند.


ذکر یک خاطره قدیمی با ضمیمه کردن تصویری از یک بازی دوران گذشته در فردای نبرد سخت با الهلال چندان هم بیراه نیست. روزهایی که آبی ها در مسابقات باشگاهی تهران در ورزشگاه شیرودی همه حریفان با اتکا به خط حمله سریع و فرصت طلبشان از دم تیغ می گذراندند. 


در این بازی پرگل مقابل راه‌آهن پرویز مظلومی و عبدالعلی چنگیز هرکدام دو بار دروازه حریف را باز کردند و گلزن سوم هم بهتاش فریبا است که خود در خط حمله آقایی می کرد اما به مرور زمان تبدیل به یک هافبک هنرمند و همه کاره شد. این نسل از بازیکنان استقلال اگرچه هرگز فرصت و میدان درخشش را مثل بازیکنان امروز نداشتند اما از خود خاطرات خوشی در ذهن هواداران قدیمی فوتبال به یادگار گذاشته اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید