برای نخستین بار در استان اصفهان به مناسبت هفته دفاع مقدس
کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت در اصفهان افتتاح می‌شود

شهرنامه | رییس فرهنگسرای پایداری اصفهان از گشایش کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت برای نخستین بار در اصفهان خبر داد
شهرنامه | رییس فرهنگسرای پایداری اصفهان از گشایش کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت برای نخستین بار در اصفهان خبر داد

شهرنامه اصفهان؛ فاطمه شفیعی |

نخستین کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت به همت فرهنگسرای پایداری وابسطه به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری با همکاری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثار گران، سوم مهر ماه 1400 در محل فرهنگسرای پایداری گشایش می‌یابد.
به گزارش خبرنگار شهرنامه از اصفهان، رییس فرهنگسرای پایداری در این باره گفت: پس از سالها نیازسنجی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار وشناساندن شهدای شهر به نسل جدید، نوجوانان و جوانان و بررسی های بعمل آمده هر روز کمبود مکان و محلی برای گردهمایی پژوهشگران، نویسندگان و علاقمندان به دفاع مقدس و شهدا آشکارتر شد.
سعید صرامی ادامه داد: فرهنگسرای پایداری با همکاری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در همین راستا، نخستین کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت را با 43هزار عنوان‌کتاب در قلب معنوی شهر اصفهان یعنی تخت فولاد در جوار شهدای گلستان شهدا افتتاح می‌کند.
وی تصریح کرد: در این کتابخانه همه آثار منتشر شده در حوزه ایثار و شهادت موجود است که در طرح جامع کتابخانه‌های شهرداری قرار می‌گیرد و شهروندان با عضویت هر شخص در طرح جامع در یکی از کتابخانه‌های شهرداری اصفهان می‌توانند از خدمات همه کتابخانه‌های شهرداری اصفهان استفاده کنند.
صرامی افزود: این کتابخانه مجهز به سالن مطالعه ویژه اعضا می‌باشد و عضویت برای عموم شهروندان آزاد است.
مدیر فرهنگسرای پایداری ایجاد اتاق فکر نویسندگان و پژوهشگران دفاع مقدس و اجرای طرح نذر کتاب را از برنامه‌های آتی این کتابخانه تخصصی عنوان کرد.
گفتنی است مراسم افتتاحیه سوم مهر ماه ساعت 15 با حضور جمعی از خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان، مسئولان استانی، شهردار اصفهان و اعضای شورای شهر برگزار می‌گردد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید