انسیه خزعلی: امام به ما توصیه می‌کرد حق طلاق بگیریم!

شهرنامه | انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری
شهرنامه | انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری

من در 16 سالگی که ازدواج کردم شرط‌هایی گذاشتم که فکر نمی‌کنم دخترهای 30 ساله الان این شروط را برای ازدواج بگذارند من شرط تحصیل را گذاشتم، شرط فعالیت اجتماعی را گذاشتم، شرط طلاق را گذاشتم.

به گزارش شهرنامه انسیه خزعلی در اولین نشست مطبوعاتی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری که با حضور خبرنگاران رسانه‌های کشور برگزار شد، اظهار داشت: برخی به من می‌گویند خود شما کودک‌همسری داشته‌اید یعنی در 16 سالگی ازدواج کرده‌اید من باید بگویم 16 سالگی داریم تا 16 سالگی! اینکه ذکر می‌شود دختران به مرحله رشد رسیده باشند و مراحل مختلف بلوغ را طی کرده باشند مانند بلوغ جسمی، بلوغ فکری و بلوغ اقتصادی بسیار مهم است.

وی افزود: من در 16 سالگی که ازدواج کردم شرط‌هایی گذاشتم که فکر نمی‌کنم دخترهای 30 ساله الان این شروط را برای ازدواج بگذارند من شرط تحصیل را گذاشتم، شرط فعالیت اجتماعی را گذاشتم، شرط طلاق را گذاشتم که حضرت امام آن دوران به ما توصیه می‌کردند. شرط مکان گذاشتم که یادم می‌آید پدرم وقتی این شروط را به ایشان گفتم که به داماد بدهید که اگر قبول کرد بعد ما وارد مراحل بعدی شویم پدرم گفتند که من با همه به جز شرط طلاق موافقم ولی چون شما می‌خواهید من حرفی ندارم.

خزعلی ادامه داد: ایشان دید بسیار بازی داشت اما همه این‌ها نشان می‌دهد که ما نمی‌توانیم یک مرز سنی مشخص را برای ازدواج قرار بدهیم و بگوییم این کودک است یا کودک نیست چون رشد فکری بسیار مهم است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید