«چمدان بی کسی» به قلم شمیم شهلا منتشر شد

شهرنامه | چمدان بی کسی به قلم شمیم شهلا
شهرنامه | چمدان بی کسی به قلم شمیم شهلا

ترس، تنهایی، فراموشی و مرگ موضوعاتی است که همیشه گریبانگیر زندگی انسان است. موضوعاتی که بر اساس آنها می شود قصه های متعددی را نوشت که هر کسی بنا بر زاویه ی نگاه خود روایت کننده ی آنها باشد. داستان های بلند و کوتاه “چمدان بی کسی” روایت کننده ی دوازده زندگی متشکل از این مضامین است که به چهار فصل سه گانه تقسیم و هر فصل دارای یک موضوع مشترک است (سه گانه فراموشی، سه گانه ترس، سه گانه حوادث و سه گانه مرگ) که به قلم شمیم شهلا در ۱۷۴ صفحه و به قیمت ۶۰۰۰۰تومان توسط نشر روشنگران و مطالعات زنان به چاپ رسیده است.
راوی در این قصه ها هم دانای کل یا سوم شخص است و هم اول شخص که خود یکی از شخصیت های قصه محسوب می شود. در تمام قصه ها هم مونولوگ جای دارد و هم گفت وگوهای پینگ پنگ واری مابین شخصیت ها رد و بدل می شود که حالتی شبیه به نمایش نامه یا فیلم نامه را به داستان ها داده است. علاوه بر مضامین اصلی داستان ها که در بالا ذکر شد، موضوعاتی چون عِرق به کتاب، دست به یقه بودن با کرونا، عشق به مهاجرت، عزیز شدن ناگهانی اطرافیان بعد از مرگ و… به نحوی در زندگی شخصیت ها جا خوش کرده اند.
این دوازده داستان در طی سه سال نوشته شده است که برخی از آنها در مجله ادبی (نبشت) در فواصل مختلف منتشر شد و برخی دیگر از داستان ها برای اولین در این کتاب روایت می شوند. قصه های روایت شده در این کتاب برگرفته از اتفاقاتی واقعی هستند که پیرامون و برای ما پیش آمده یا چه بسا پیش خواهد آمد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید