بوستان ولایت میزبان برنامه‌های وداع با ماه مبارک رمضان

بوستان بزرگ ولایت پس از دو هفته میزبانی از روزه‌داران با ویژه ‌برنامه‌های «لبخند دل‌ها» که توسط اداره کل فرهنگی شهرداری تهران برپا شد، اکنون با فرارسیدن عید سعید فطر شاهد برگزاری برنامه‌های مناسبتی و فرهنگی برای خانواده‌ها و عموم شهروندان تهرانی است.

به گزارش شهرنامه، اداره کل فرهنگی شهرداری تهران که در نیمه دوم ماه مبارک رمضان با برگزاری برنامه‌های فرهنگی در بوستان ولایت میزبان شهروندان روزه‌دار و خانواده‌های تهرانی بوده است، اکنون با برگزاری برنامه‌های مناسبتی عید سعید فطر از پایتخت‌نشینان و مسافران استقبال می‌کند.

اجرای نمایش عروسکی (خیمه‌شب بازی) با هنرمندی میثم بیدقی و بهناز مهدیخواه، برگزاری مسابقات ویژه کودکان و خانواده‌ها، اجرای موسیقی نواحی ایران توسط گروه نور مشکات و نیز حضور مهدی عباس‌نژاد به عنوان مجری، از جمله برنامه‌هایی است که در این مدت در بوستان ولایت برگزار شده و اکنون همزمان با تعطیلات عیدسعید فطر با حال و هوای متفاوتی پیگیری می‌شود.

حضور کلاه‌مخملی‌های تهران قدیم در کنار اتوبوس‌های قدیمی و دوطبقه شهر تهران فضای نوستالژیک و متفاوتی را برای شهروندان ایجاد کرده است و حاضران در برنامه «لبخند دل‌ها» می‌توانند از فرصت عکسبرداری و فیلمبرداری با المان‌های تهران قدیم استفاده کنند.

همچنین چایخانه سنتی که در کنار موزه اتوبوس‌های قدیمی قرار دارد، در نیمه دوم ماه مبارک رمضان بعد از اذان مغرب با چای و افطاری ساده از روزه‌داران پذیرایی کرده است و اکنون همزمان با تعطیلات عیدسعید فطر به اجرای موسیقی سنتی و ورزش باستانی می‌پردازد.

برپایی غرفه‌های کارآفرینی

یکی از مهمترین اقدامات معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در قالب برنامه‌های «لبخند دل‌ها» برپایی غرفه‌هایی با عنوان «دست آفریده‌های زنان تهران» بوده است که این غرفه‌ها هر روز از ساعت 19 تا 24 با ارائه یا فروش محصولات تولیدی زنان کارآفرین، میزبان شهروندان بوده‌اند و این روزها در آستانه عید فطر با استقبال بیشتری مواجه هستند.

از جمله محصولاتی که در این غرفه‌ها عرضه می‌شود می‌توان به پوشاک، خوراکی‌های متنوع و اقلام دست‌ساز تزئینی اشاره داشت.

یکی از غرفه‌داران که خانم 35 ساله است می‌گوید: برپایی این غرفه فرصت خوبی برای من و دیگر زنان کارآفرین بود تا خریداران و مشتریان جدیدی پیدا کنیم. امیدوارم کسب و کارمان را از این به بعد با قوت و جدیت بیشتری ادامه بدهیم.

وی می‌افزاید: به نظر من بهتر است همه نهادهایی که امکانات و فضای مناسبی در اختیار دارند، مثل شهرداری تهران عمل کنند و این امکان را به زنان کارآفرین بویژه زنان سرپرست خانوار بدهند که محصولات تولیدی و خدمات خود را در چنین غرفه‌هایی عرضه کنند.

برگزاری جشن «عید امید و لبخند»

علاوه بر بوستان ولایت، تعدادی از بوستان‌ها و مساجد شاخص پایتخت در حال برگزاری جشن‌ها و برنامه‌هایی با عنوان «عید امید و لبخند» هستند.

محمدحسن جعفرزاده، مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در این باره می‌گوید: هدف این ویژه‌‌برنامه‌ها ایجاد نشاط و سرور معنوی در شهروندان و نکوداشت آیین‌های اسلامی و ایرانی است.

وی می‌افزاید: برپایی ایستگاه‌های فرهنگی و پذیرایی از نمازگزاران همراه با ارائه خدمات محتوایی در محوطه دانشگاه تهران همزمان با برپایی نماز عید سعید فطر بخشی از برنامه‌های «عید امید و لبخند» است.

به گفته مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، برگزاری مراسم های نورافشانی در پایتخت و برپایی استیج و اجرای ‌برنامه‌های شاد با حال و هوای عید از دیگر برنامه‌های طرح عید امید و لبخند در پایتخت است.

جعفرزاده خاطرنشان می‌کند: با توزیع کمک‌های مردمی در قالب پویش «لبخند بسازیم» در روز عید سعید فطر با مشارکت گروه‌های جهادی، پایگاه‌های بسیج، مساجد و نهادها و مجموعه‌های بزرگ همچون صداوسیما این عید بزرگ مذهبی را در کنار ایتام و محرومان جامعه جشن می‌گیریم.

گفتنی است ویژه‌برنامه‌های اداره کل فرهنگی شهرداری تهران به مناسبت عیدسعید فطر تا روز چهارشنبه 14 اردیبهشت‌ماه در بوستان‌ها و مراکز فرهنگی منتخب ادامه دارد و بوستان ولایت نیز امشب همزمان با اعلام عیدسعید فطر با برنامه‌های ویژه و متنوع میزبان شهروندان است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید