اخبار تئاتر

آخرین اخبار تئاتر ایران و اخبار نمایش کشور را می توانید در پایگاه خبری شهرنامه دنبال کنید. سایت شهرنامه با حضور خبرنگاران مطرح، روزنامه نگاران مستقل و نویسندگان تئاتر کشور فعالیت می کند. شهرنامه حامی رویدادهای نمایشی از جمله تئاتر و سینما است.

مطلع شدن از اخبار تئاتر ایران و تئاتر جهان برای بسیاری از هنردوستان اهمیت دارد. چه آنهایی که خودشان در زمینه تئاتر و نمایش فعالیت دارند و چه آنهایی که طرفدار و مخاطب رویدادهای تئاتر و نمایش هستند.

رسانه های متعددی در کشور به صورت رسمی و غیررسمی در زمینه انعکاس اخبار تئاتر فعال هستند. شما می توانید آخرین اخبار تئاتر و تازه ترین خبرهای تئاتر ایران را با مراجعه به خبرگزاری ها و روزنامه ها دنبال کنید.

پایگاه خبری شهرنامه یا همان سایت شهرنامه هم به عنوان یک رسانه مستقل، خبرهای تئاتر و نمایش را منتشر می کند. ما یک رسانه مستقل و حامی نمایش های خلاقانه و تئاتر نوآورانه هستیم.

نویسندگان تئاتر شهرنامه و خبرنگاران و روزنامه نگاران مستقل حوزه تئاتر، هر روز آخرین اخبار تئاتر ایران را بررسی می کنند.

خبرهای تئاتر را اینجا دنبال کنید/ در گروه خبر تئاتر شهرنامه

آخرین اخبار تئاتر ایران و خبرهای تئاتر جهان کجا منتشر می شود؟

بسیاری از رسانه هایی که جدیدترین و آخرین خبرهای تئاتر ایران را منتشر می کنند مستقل نیستند. این رسانه ها معمولا با بودجه عمومی کشور اداره می شوند یا اینکه وابسته به احزاب و گروه های سیاسی هستند.

خبرگزاری های فارس، مهر، ایسنا، ایرنا، تسنیم، ایلنا، خبرآنلاین و دیگران معمولا هر روز آخرین رویدادهای تئاتر جهان و تئاتر ایران را منتشر می کنند. همچنین روزنامه های کشور در زمینه انتشار خبرهای تئاتر فعال هستند.

اما هر یک از این رسانه ها آن دسته از اخبار تئاتر را انتخاب می کنند که بر اساس سلیقه خودشان و منطبق بر تفکر سیاسی و فرهنگی خاص خودشان باشد.

شما می توانید با مراجعه به بخش فرهنگی این رسانه ها، روی گزینه تئاتر کلیک کنید و از خبرهای تئاتر که آنها برای انتشار انتخاب کرده اند مطلع شوید.

سایت خبر تئاتر

اگر شما دنبال یافتن سایت خبر تئاتر هستید، گزینه های متعددی در دسترس است. چون در کنار رسانه های غیرمستقل که به آنها اشاره کردیم، برخی سایت ها و پایگاه های خبری در زمینه انتشار خبرهای تئاتر فعال هستند.

سایت خبر تئاتر، به سایت و رسانه ای گفته می شود که فارغ از رویکرد سیاسی و بدون گرایش حزبی و جناحی، خبرهای تئاتر را پوشش می دهد.

از جمله این سایت های خبر تئاتر می توان به تئاتر آنلاین، ایران تئاتر و پایگاه خبری تئاتر و سینما اشاره داشت که اطلاعاتی درباره آنها در ادامه می خوانید.

پایگاه خبری تئاتر آنلاین: فعالیتش را از سال ۱۳۹۱ آغاز کرده است. این رسانه که یک سایت خبر تئاتر محسوب می شود، آخرین خبرها و مهم‌ترین اتفاقات تئاتر ایران و جهان را به صورت آنلاین منتشر می کند. صاحب امتیاز این سایت ایده پرداز نوین است.

ایران تئاتر: درباره سایت ایران تئاتر یا همان درگاه تئاتر ایران گفته شده است که یک رسانه مستقل و غیردولتی با صاحب امتیازی انجمن هنرهای نمایشی است. این سایت در سال 1383 با هدف اطلاع رسانی سریع رویدادهای تئاتر آغاز به کار کرد.

پایگاه خبری تئاتر و سینما: موسس و سردبیر آن خسرو خالقی و مدیرمسئول مژگان خالقی است. این رسانه هم یک سایت خبر تئاتر شناخته می شود که گفتگو، نقد، یادداشت و اخبار نمایش کشور را منتشر می کند.

اخبار تئاتر در شهرنامه

در کنار این رسانه ها که به آنها اشاره شد، پایگاه خبری شهرنامه به عنوان رسانه مستقل و یک سایت خبر تئاتر فعالیت دارد.

مدیرمسئول شهرنامه مهدی جابری است و شورای سردبیری آن فرنوش آبا، رسول مجیدی و محمد دانشور هستند. شهرنامه مجوز فعالیت حرفه ای خود را در خردادماه 1395 به شماره 77774 از وزارت فرهنگ دریافت کرد.

این پایگاه خبری مدتها در قالب مجله منتشر می شد اما اکنون مدتی است که به صورت آنلاین آخرین اخبار تئاتر ایران و خبرهای تئاتر کشور را منتشر می کند.

خبرهای تئاتر را اینجا دنبال کنید/ در گروه خبر تئاتر شهرنامه

شهرنامه را در اینستاگرام دنبال کنید.